Що робити, якщо виручка пекарні впала?

Вітаю! Раніше я розповідав вам, як виявити причини зниження виручки. Сьогодні ми з вами розберемо дії, які необхідно зробити для її утримання та підвищення.

Нижче наведу успішні дії по відношенню до різних ситуацій, які дозволяють утримати або підвищити виторг пекарні до планових цифр.

Якщо падіння спричинене погіршенням якості продукції:

1. Доводимо якість до високого рівня.

2. Влаштовуємо дегустацію із залученням промоутера. Основне завдання промоутера - донести до споживача з вулиці, що ми оновили рецептури і все стало вдвічі смачнішим, заходьте та пробуйте. Усередині торгової точки продавець, який проводить дегустацію, розповідає про переваги пекарні: за якими рецептами готуємо, коли випікаємо, акцентуємо увагу на свіжості випічки.

3. Проводьте дегустації протягом 10 робочих днів. Зберіть весь трафік та покажіть покупцеві, що найкраща випічка саме у нашій пекарні!

Якщо падіння спричинене погіршенням сервісу:

1. Замініть персонал. Так це складно та небезпечно, але якщо персонал не справляється зі своїми завданнями, його необхідно міняти.

2. Після заміни персоналу проведіть перезапуск пекарні. Повторюємо маркетингові активності відкриття пекарні: ставимо промоутера на трафік, розповідаємо про наш продукт, запрошуємо до пекарні; вивішуємо кулі на вивіску; виставляємо музику. Можна зробити вуличну дегустацію силами нових продавців.

Якщо падіння викликане відкриттям конкурента:

1. Порівняти ціни, за необхідності знизити їх до цін конкурентів. Встановити штендер на трафік з інформацією щодо нових цін.

2. Як альтернатива: зменшити ціни на топ-3 позиції більше, ніж у конкурентів, виставити штендер або банер на фасад.

3. Порівняти акції із конкурентом. Якщо конкурент – пекарня, робимо вечірню знижку на 30 хвилин раніше. Виставляємо штендер із інформацією на трафік.

4. Виводимо на точку найкращих продавців, якщо у вас кілька пекарень. Місяць контролюємо роботу продавців щодня. Їхнє завдання - бути більш привітними та доброзичливішими, ніж конкуренти.

5. Обновіть вивіску та зробіть перезапуск пекарні. Зробіть яскравішу вивіску (якщо вона була не світловою, додавайте прожектора) і, по можливості, збільште її розміри.

Якщо падіння викликано зниженням конверсії:

Тобто. нічого не сталося, не відкривався конкурент, не знизився трафік. Так, таке буває, що виручка знижується через зниження інтересу аудиторії. І тут нам потрібна динаміка візуальна.

1. Облаштуйте територію біля пекарні, встановіть лавку.

2. Розробіть 10 новинок і випускайте з по 2-3 штуки на тиждень на вітрини. Виставте штендер на вулицю зі змінними кишенями та інформуйте покупців про новинки.

3. Запустіть акцію Fix price на 3 позиції з топ-10 та розмістіть банер на фасаді.

4. Зробіть косметичний ремонт у торговому залі.

Дії дуже прості та ефективні. Беріть у роботу! Гарних вам продажів.

Отримати презентацію