Успішний старт: високий попит з першого дня запуску

Доброго дня, колеги, партнери, друзі! Сьогодні хочу з вами поділитися своїм досвідом із запуску торгових точок і розповісти про набір маркетингових активностей, які покликані створити тугий струмінь покупців на старті вашої пекарні.

Ще раз про головне

Маркетинг - не є чарівна пігулка. Якщо у вас непомітний фасад, погано продають продавці та несмачна випічка, вам нічого не допоможе. Маркетинг має бути економним. Ніяке радіо, ніякий таргетинг нам не потрібен. Ми працюємо з потоком та городянами, які живуть поруч із нашою торговою точкою. Поруч – це у радіусі не більше 500 м.

Перше, що потрібно зробити – це намалювати карту трафіку, де чітко буде визначено, який трафік НАШ, а який не НАШ. Відповідно, наш трафік – це потік потенційних покупців, що йде повз нашу вхідну групу. З ним треба працювати.

Не варто витрачати час та гроші на трафік, який до нас може і не дійти. Пекарня не генерує трафік, вона стає на трафік.

Що робити для успішного запуску?

1. Стати помітнішим. Так, ми маємо яскравий фасад, у нас горить вивіска, висить банер, але цього мало. Нашу вхідну групу до дня відкриття необхідно прикрасити гірляндами з куль, а також розмістити банер «МИ ВІДКРИЛИСЯ», якщо є така технічна можливість. Так, здавалося б, рішення є негеніальним і не тягне на статус «ВАУ», але це працює, працює на всі 100%! Є в нашому портфелі кейс, коли при відкритті без кульок трафік у торгову точку на старті вийшов нижче на 15%.

Колірна гама куль має бути максимально контрастною до фасаду вашої пекарні. Тобто. якщо у вас фасад сірий, то нам потрібні жовті та коричневі кулі, якщо фасад червоний, то зелені та білі тощо.

Кулями варто обрамляти або вхід у пекарню, або повністю фасад, все залежить від вашого бюджету.

2. Промоутер. Це найкращий інструмент у напрямку трафіку в торгову точку. Існує кілька видів акцій, кожен вид я докладно розберу у своїх наступних статтях. Зараз же загалом опишемо загальні принципи та завдання, які стоять перед промоактивностями.

Перше та головне – промоутер працює лише адресно. Ви, швидше за все, бачили промоутерів, які беззвучно роздають листівки або, навпаки, стоять і викрикують завчений текст. Все це неробочі варіанти. Нам необхідно вичленювати з потоку людей нашу цільову аудиторію та обробляти індивідуально кожну людину.

Промоутер має привертати увагу, тобто. наявність форми у ньому обов`язково. Найпростіший варіант – це форма продавця вашої пекарні.

Мінімальний час роботи промоутера – це піковий годинник трафіку повз пекарню. Якщо ваш бюджет дозволяє, то рекомендую працювати у дві зміни з 8.00 до закриття торгової точки. Промоутери працюють щонайменше 2 тижні у робочі дні.

Найболючіше питання, де взяти хорошого промоутера. Дам ряд порад:

Хантити у полях. Можете починати сьогодні звертати увагу на промоутерів, які трапляються вам на вулицях. Іноді трапляються прямо генії промоутування, таким підходимо, беремо телефон і запрошуємо працювати з вами.

Шукати у соцмережах відкриті групи з найму промоутерів. BTL-агентства часто створюють такі групи соціальної мережі «Facebook». У таких групах можна опублікувати оголошення, на яке відгукнуться промоутери. Далі співбесідуємо їх та відбираємо.

Попрацювати з агентством і надалі залучати промоутерів безпосередньо.

Шукати серед «дітей знайомих та друзів». У кожного з вас є знайомі чи друзі, діти яких навчаються в університетах, їх цілком можна перетворити на своїх особистих промоутерів.

3. Штендер. Штендер є найефективнішим інструментом маркетингу пекарень. Середня вартість від 2500 гривень, працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

Важливо, що міста, де адміністрація міста не дозволяє установку штендерів, бажано заздалегідь з`ясувати це питання.

Штендер повинен максимально виділятися на тлі міського пейзажу, а також добре читатися. Встановлюємо його на прохідній стежці біля вхідної групи пекарні не вужче 2 метрів.

Зараз у вас виникне питання ... і це все?

Так, колеги, це все.

Цей той маркетинг-мікс, якого вистачає, щоб успішно запустити пекарню.

Додатково можна зробити директ-мейл розсилку, якщо ваша торгова точка знаходиться в спальному районі і навколо велика забудова або ви знаходитесь поблизу скупчення офісів.

У наступній статті я докладно розповім про організацію максимально ефективної акції. Викладу, які помилки не варто робити, обов`язково поділюся лайфхаками та робітничими акціями.

 

Отримати презентацію