Як провести ефективне промо для пекарні

Промо-акція – ефективний маркетинговий інструмент для нашої ніші. Оскільки ми працюємо з потоком людей, наше основне завдання – обробити трафік та збільшити його конверсію. Промо-акція як інструмент може обійтися без креативу і проста в реалізації, проте часто вимагає великої кількості витрат часу та грошей.

Для пекарні будуть актуальні три види промо:

 1. Залучення потенційних покупців із вулиці.

 2. Вулична дегустація.

 3. Дегустація у торговій точці.

Механіку промо-акцій я розберу окремо у наступних статтях. Сьогодні ж я поділюся інструкціями щодо пошуку персоналу для промо, адже, як показала практика роботи з франчайзі, це найскладніше.

Ефективність промо-акції безпосередньо залежить від промоутера. Якщо він стоїть у навушниках і, жуючи жуйку, мляво бурмоче: «Заходьте до нас у пекарню», — ви не отримаєте жодного результату. Промоутер повинен легко йти на контакт, розташовувати себе людей, заряджати емоціями і випромінювати позитивну енергію.

Де знайти промоутерів?

1. Серед "своїх". Наприклад, у нас часто працює моя племінниця-студентка, яку я одного разу навчив і пустив у поля. Результати її роботи вражають, адже вона відчуває відповідальність і не хоче підбивати свого дядька. Спробуйте пошукати ресурси серед співробітників компанії, ваших рідних та близьких друзів. Навчайте та відправляйте їх у бій.

2. У вашій пекарні. Хто найкраще розповість про асортимент? Звісно ж, ваші продавці. Як правило, вони не відмовляються від підробітку, і їх можна виводити у неробочі зміни. Головне – провести навчання, познайомити зі скриптами та потренуватися.

3. На вулицях міста. Великі мережеві магазини часто проводять промо. Придивіться до роботи промоутерів, і як тільки в поле вашого зору потрапить супер-зірка, сміливо пропонуйте співпрацю. Для цього досить просто підійти, познайомитись та записати номер телефону.

4. Перетягнути з агенції. Укладаємо договір з BTL-агентством, вимагаємо кращих промоутерів, дивимося на їхню роботу та домовляємось з ними про те, щоб працювати без агенції. Ви отримаєте навчений та готовий промо-персонал.

5. Конкуренти. Це джерело обробляємо аналогічно до пункту №3.

Для швидких запусків промо, високої ефективності та внутрішнього спокою необхідно зібрати базу мінімум із 10 промоутерів. В основі можна відзначити який промоутер чим займається, в який час може працювати. Обов`язково зберіть їх у чат у соціальних мережах або месенджерах, щоб було простіше надсилати запити на роботу.

 Стежте за наними статтями у блозі. Найближчим часом розповімо про механку промо-акцій і поділимося лайфхаками.

Отримати презентацію